Vettel olan ilgi azaldı!

Vettel
Formula 1 takımlarından Red Bull-Renault’un Alman pilotu Sebastian Vettel’in, bitime 3 yarış kala sampiyonluğunu ilan ettiği 2013 sezonunu televizyondan takip edenlerin sayısı 2012′ye göre yüzde 10 azalarak 450 milyona düştü.

Autosport dergisinin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, otomobil sporlarının en önemli organizasyonu Formula 1′in ticari hak sahibi Formula 1 Grubu’nun (FOM) yaptırdığı 2013 Küresel Medya Raporu’nda, Vettel’in en yakın rakibi Ferrari’den Fernando Alonso’nun 155 puan önünde üst üste 4. şampiyonluğuna ulaştığı 2013 sezonunu 450 milyon kişinin televizyondan izlediği ortaya çıktı.

Verilere göre 2011′de F1′in televizyon izleyici sayısı 515 milyon kişiyken 2012 sezonunda sayı 15 milyon azalarak 500 milyon seviyesine geldi.

Formula 1′in patronu Bernie Ecclestone, izleyici sayısındaki azalmanın sürpriz olmadığını belirterek, düşüşü, şampiyonluğun son yarışlar öncesi belli olmasına bağladı. 19 yarışlık 2013 sezonu takviminin bir yarış az olması göz önünde bulundurulduğunda genel düşüşün çok da abartılı olmadığını söyleyen Ecclestone “Gelecek sezon öngörülmesi zor ve çok daha çekişmeli bir mücadele yaşanacağından eminim” dedi.


Facebook Profilinde Paylaş

Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :

Gösterim Sayısı :1.257 kez gösterilmiştir.


Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.siz de yorum yazın.